بازار سرمایه در هفته جدید چگونه خواهد بود؟

در هفته اخیر با افزایش تنش ­های پیش آمده شاهد کاهش شاخص بورس در سطح جهانی بودیم . اما آیا بازار سرمایه در هفته جدید چگونه خواهد بود؟

به گزارش اقتصاد آشنا در هفته اخیر با افزایش تنش ­های بین ایران و آمریکا و اتفاقات پیش آمده شاهد کاهش شاخص بورس در سطح جهانی بودیم به گونه ­ای که شاخص کل بورس بیش از 30هزار واحد افت کرد و بازدهی منفی 7/8 درصدی را برای خود رقم زد. اما آیا بازار سرمایه در هفته جدید چگونه خواهد بود؟

مدیر عامل فرابورس در مورد وضعیت پیش آمده پیشتر در این خصوص پیش­ بینی کرد که شرایط بازار اکنون مقطعی است و بازار به زودی مانند گذشته به شرایط تعادلی خود برمی­گردد و شاهد رشد آن هستیم.

در جلسه امروز مورخ 20 دی ماه شورای عالی بورس که با حضور فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی،شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر اعضای این شورا برگزار شد،شاپور محمدی در پاسخ به سوال چشم انداز شاخص بورس و معاملات بازار سرمایه در هفته آینده گفت: با توجه به کافی بودن نقدینگی بازار و مجهز بودن آن، جای هیچ نگرانی وجود ندارد و در این بازار عرضه و تقاضا متعادل می­شود. پس باید منتظر شرایط خوبی در هفته آینده باشیم.

همچنین با توجه به دستورالعملی که در جلسه روز 18 دی ماه مبنی بر کاهش دامنه نوسان بورس از پنج درصد به دو درصد صادر شده بود که مورد رضایت سهامداران نیز قرار گرفته بود، با برگشت شرایط به حالت تعادلی سازمان بورس دامنه نوسانات را دوباره به 5درصد افزایش خواهد داد.

حال پیش بینی می شود با توجه به صحبت های گفته شده اعضای شورا در جلسه امروز و با گذر از این اتفاقات و کاهش تنش های پیش آمده بین دو کشور ایران و امریکا و صلح نسبی برقرار شده، دوباره روند رو به رشد خوبی را برای بازار سرمایه شاهد خواهیم بود.

به نظر میرسد با توجه به افت 20 تا 25 درصدی اکثر نمادها فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در هفته پیش رو خواهد بود

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن